W latach 1892 – 1893, przy nowo wytyczonej ulicy Tunelowej, łączącej dworzec kolejowy z placem Smolnym, uznawanym wówczas za centrum Bielska, wzniesiono neorenesansowy, monumentalny gmach hotelowy. Budynek na zlecenie inwestora – przedsiębiorcy Henryka Hochstimma, zaprojektował i wybudował znany bielski architekt i budowniczy – Karl Korn. Trzypiętrową budowlę z mansardowym dachem i bogato zdobioną elewacją osadzono na 12 metrowych fundamentach. Wysokość budynku od cokołu do gzymsu głównego wynosiła około 20 metrów. Hotel na cześć cesarza Franciszka Józefa I nazwano Kaiserhof (Dwór Cesarski).
Nowy hotel posiadał 58 komfortowo wyposażonych pokoi, łazienki, wytworną restaurację, kawiarnię z czterema stołami bilardowymi oraz centralne ogrzewanie i oświetlenie elektryczne. Posiadanie oświetlenia elektrycznego było wówczas oznaką nowoczesności. Przybywających na dworzec kolejowy gości hotelowych dowoził do hotelu specjalny omnibus. Byli to głównie fabrykanci i bogaci kupcy zagraniczni przyjeżdżający do Bielska i Białej w interesach oraz artyści, oficerowie i politycy. W 1896 roku Adolf Zenker w wynajętej sali hotelowej otworzył pierwsze kino w Bielsku. W hotelu odbywały się także liczne koncerty, dancingi i występy.
Przed hotelem znajdował się duży brukowany placyk z klombem i latarnią. Od strony południowej ulokowano zadrzewiony ogródek hotelowy, natomiast wzdłuż ściany północnej znajdowało się przejście prowadzące do letniego ogrodu hotelu Grand, który znajdował się przy obecnej ulicy Barlickiego. W 1899 roku na skarpie od strony obecnej ulicy Barlickiego dobudowano wielką salę. Inwestycja ta przerosła możliwości finansowe właściciela hotelu i zmusiła go do jego sprzedaży. Nowy właściciel Karl Korn, wiosną 1901 roku, wydzierżawił budynek Eugeniuszowi Szarka z Komorna na Węgrzech. Eugeniusz Szarka od 1904 roku został kolejnym właścicielem hotelu.
W 1922 roku na cześć pierwszego prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej – Gabriela Narutowicza, nazwę hotelu zmieniono na Prezydent. Pod koniec lat trzydziestych XX wieku w miejscu południowego, letniego ogródka dobudowano budynek sali restauracyjnej z kawiarnianym tarasem na dachu. W 1938 roku z uwagi na kłopoty finansowe właściciela, hotel przejął Akcyjny Bank Hipoteczny we Lwowie.
Latem 1939 roku hotel Prezydent stanowił główną kwaterę dowództwa Grupy Operacyjnej „Bielsko” armii „Kraków”, która walczyła w kampanii wrześniowej. W czasie II wojny światowej nazwę hotelu ponownie zmieniono na Kaiserhof. Po wyzwoleniu Bielska w lutym 1945 roku hotel na krótko zamieniono na szpital wojskowy. Przez następne lata jego wnętrza wykorzystywane były na cele biurowe oraz siedzibę domu kultury.
Od 1962 roku budynek znowu zaczął pełnić funkcję hotelową, a w miejscu sali bankietowej z tarasem powstał socrealistyczny Dom Technika.
W 2007 roku właścicielem hotelu została spółka Birch z kapitałem irlandzkim, która nadała obiektowi nową nazwę – President.
Hotel Kaiserhof (Dwór Cesarski), hotel Prezydent, hotel President – Bielsko-Biała, ul. 3 Maja 12